DO ŠKOLKY PŘIJEL MARTIN NA BÍLÉM KONI

Na svátek svatého Martina 11. 11. 2020 přijel do naší MŠ v Tachově, Tyršově ul., Martin na bílém koni.
Slavnostně se otevřela vrata, děvčata, celá v bílém, rozhazovala z košíčků sníh a do areálu zahrady přicválal za zvuků hudby nádherný běloušek.
Děti koníka obdarovaly jablíčky, bylo jich tolik, že se může rozdělit i s ostatními kamarády ve stáji. Všichni společně jsme si pochutnali na rohlíčcích a podkovičkách, které jsme si s dětmi ve školce upekli. Děti se s bělouškem loučily těžce, nejraději bychom si ho v MŠ nechali.
Potom jsme si na školní zahradě ještě na koníčky zahráli. Děti procházely Martinským bludištěm, závodily na koni, házely podkovou. K obědu nám p. kuchařky upekly husu se zelím a knedlíkem. Atmosféra byla moc krásná a slavnostní, děti byly překvapené. Oslava svátku svatého Martina se v naší školce stala již pěknou tradicí, kterou si i do dalších let určitě zachováme.